Przejdź do treści

Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy

    Do zabawy potrzeba kilka osób oraz trochę przestrzeni. Jedna z tych osób zostaje Baba Jagą. Baba Jaga oddala się od pozostałych uczestników na określoną odległość. Odwraca się tyłem do pozostałych uczestników i zakrywa oczy. W chwili, w której Baba Jaga nie patrzy pozostali uczestnicy mają za zadanie zbliżyć się do niej, dotknąć ją.

    Baba Jaga gdy ma zakryte oczy, wypowiada słowa: „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Gdy Baba Jaga skończy wypowiadać tą sekwencję, odwraca się w kierunku uczestników i otwiera oczy. Wszyscy zawodnicy, którzy nie zdążyli się zatrzymać, którzy są w ruchu muszą wrócić na start. Ci, którzy pozostają w bezruchu, zastygli, nie ruszają się zostają w miejscu, do którego dotarli.

    Raz dwa trzy baba Jaga patrzy

    Po chwili Baba Jaga ponownie się odwraca i zakrywa oczy. Wszyscy pozostali uczestnicy kontynuują wędrówkę w jej stronę. Gdy Baba Jaga skończy mówić „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Trzeba zastygnąć w bezruchu inaczej, gdy Baba Jaga dostrzeże nas ruszających się, musimy wrócić na start. Taki cykl powtarzamy do momentu, aż któryś z uczestników dotrze do Baby Jagi. Wtedy to on zostaje Baba Jagą a reszta zawodników wraca na start i zaczynamy zabawę od początku.


    Morindia