Przejdź do treści

Poszukiwacze skarbów – zabawa dla dzieci

    Poszukiwacze skarbów idealna zabawa dla dzieci na świeżym powietrzu.

    Przedstawiamy ciekawą zabawę dla dzieci na świeżym powietrzu. Jest do gra, w której dzieci wcielają się w poszukiwaczy skarbów. Jak sama nazwa wskazuje, musi być jakiś skarb. Tutaj pozostawiamy pole do popisu ze swojej strony proponujemy np. koszyczek ze słodyczami, lody (np w lodówce turystycznej), itd.. Raczej jakieś drobne, niewartościowe rzeczy, żeby zabawa nie przerodziła się w materialny wyścig.

    Oczywiście będzie potrzebna mapa lub jakieś informacje ze wskazówkami porozmieszczane w odpowiednim miejscu. Np. można zacząć z informacją na kartce zamieszczoną w butelce (ze względów bezpieczeństwa najlepiej w butelce plastikowej), która pokieruje w odpowiednie miejsce, gdzie będzie kolejna wskazówka lub fragment kolejnej mapy. Informacje mogą być pewnymi zagadkami. Pamiętajmy aby stopień trudności dopasować odpowiednio do uczestników zabawy. Ma to być zabawa a nie całodniowe poszukiwanie, które skończy się fiaskiem. W efekcie skarb powinien być znaleziony.

    Istotną kwestią i w zasadzie najważniejszą to zadbanie o bezpieczeństwo uczestników, pamiętajmy że jest to zabawa dla dzieci. Starannie wybierajmy miejsca zabawy, aby na bawiące się dzieciaki nie czyhało żadna niebezpieczeństwo. Można naprawdę stworzyć ciekawą zabawę. Wymaga ona trochę przygotowań jednak radość dzieciaków, które odnajdą skarb z pewnością jest tego warta.


    Morindia