Przejdź do treści

6 grudnia Dzień św. Mikołaja – Mikołajki

  DZIEŃ Św. Mikołaja - 6 grudnia MIKOŁAJKI !

  BARDZO PRZYJEMNA KARTKA Z KALENDARZA

  MIkołajki – Jeden z najlepszych dni w roku zwłaszcza dla dzieciaków. W tym dniu Mikołaj przynosi grzecznym dzieciom prezenty. Nie zapomnijcie napisać do Mikołaja listu i koniecznie przygotujcie swoje skarpety na prezenty.


  Dzień Św. Mikołaja obchodzony jest na pamiątkę św. Mikołaja z Miry. Był to katolicki biskup i święty. który cały swój majątek rozdał biednym i potrzebującym. Stał się symbolem postaci rozdającej dzieciom prezenty. Jest wiele legend dotyczących postaci św. Mikołaja jedna z nich mówi o mężczyźnie, który był taki biedny, iż nie miał za co żyć postanowił zatem sprzedać swoje trzy córki. Jednak dowiedział się o tym św. Mikołaj i pod osłoną nocy wrzucił przez komin trzy sakiewki z pieniędzmi. Wpadły one do skarpet i butów, które znajdowały się przy kominku. Mężczyzna gdy je odnalazł nie sprzedał swych córek. A do dziś pozostała tradycja wieszania przy kominku skarpet, pozostawiania bucików na prezenty w nadziei, że do nich wpadną przez komin prezenty od Św. Mikołaja.
  Mikołajki to przyjemny czas. Wszyscy lubią być obdarowywani prezentami. Jedyny warunek to trzeba być grzecznym, bo w przeciwnym wypadku możemy dostać od Mikołaja z siwą długą brodą rózgę. Zatem bądźcie czujni bo Mikołaj już mknie na swych saniach, które ciągną renifery i być może właśnie zmierza do Was.

  #kartkazkalendarza #waznyDzien #pamietej #mikolajki #dzienSwMikolaja


  Morindia