Przejdź do treści

Zagadki Wielkanocne !

  Czas na rozgrzewkę umysłową przed Świętami Wielkanocnymi! Czy potrafisz rozwiązać nasze zagadki? Spróbuj znaleźć wszystkie odpowiedzi i baw się świetnie z rodziną i przyjaciółmi!
  1. Co to za jajko, które nie rozbijesz?
  2. Co przynosi zajączek w koszyku podczas Wielkanocy?
  3. Co jest białe, ma długie uszy i skacze po trawniku w Wielkanocny poranek?

  Króliczek Wielkanocny, przygotowania do Świąt Wielkanocnych

  Jeśli nie potrafisz odgadnąć odpowiedzi, to znajdują się one na końcu tego artykułu. Zanim jednak je poznasz, mamy dla Ciebie kilka informacji o „Lanym Poniedziałku”. Przecież cały rok czekaliśmy na Śmigus Dyngus.

  Lany Poniedziałek: Tradycja i Zabawa:
  Lany Poniedziałek, zwany również Poniedziałkiem Wielkanocnym lub Śmigusem-Dyngusem, to czas radosnej zabawy w Polsce i nie tylko! Tradycyjnie ludzie polewają się wodą, świętując przyjście wiosny i odprawiając zimę.
  Jakie są zwyczaje związane z Lany Poniedziałkiem?
  Polewanie wodą: Dzieci i dorośli chętnie biorą udział w zabawie, polewając się nawzajem wodą z kubków, wiaderek czy nawet strumieni wodnych.
  Śmigus-Dyngus: W niektórych regionach jest to czas także, gdy chłopcy mogą 'śmigać’ dziewczyny wiosennymi witeczkami lub gałązkami wierzby.
  Zabawy plenerowe: Oprócz polewania wodą, Lany Poniedziałek to doskonała okazja do organizowania różnych gier i zabaw na świeżym powietrzu!
  Pamiętajcie jednak o zdrowym rozsądku, w tych wodnych szaleństwach dbając o zdrowie swoje i wszystkich tych, których zamierzacie oblać wodą!

  Odpowiedzi dla zagadek, znajdujących się na początku wpisu.
  1: Jajko niespodzianka.
  2: Jajka Wielkanocne.
  3: Zajączek Wielkanocny.

  Zagadki Wielkanocne to świetny sposób na zabawę podczas poszukiwania jajek i celebracji z rodziną!


  Morindia