Przejdź do treści

Trampolina – Jaką trampolinę wybrać dla dziecka?

  Jaką wybrać trampolinę dla swojego dziecka? Czy w ogóle trampolina to dobry pomysł ? Lekarze co wiosnę alarmują, że coraz więcej dzieciaków trafia z urazami, do których doszło podczas skakania na trampolinie.

  Jak trampolina dla dzieci

  Czyli pojawia się kwestia czy trampolina to dobry pomysł. Jeżeli Twoje dziecko nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony medycznej do skakania na trampolinie, to jak najbardziej jest to bardzo dobra opcja. Poprawia kondycję, elastyczność postawy oraz koordynację ruchową Twojego dziecka.

  Jeśli chodzi o możliwość kontuzji. To normalną rzeczą jest fakt, że podczas aktywności fizycznej, skakania na trampolinie, istnieje większe prawdopodobieństwo kontuzji niż podczas siedzenia na fotelu. Istotne jest aby została wybrana odpowiednia trampolina. Taka, która posiada wymagane atesty. Potem ważne aby ją dobrze z złożyć. Czytamy instrukcję !!! Kolejna kwestia to odpowiednia lokalizacja, bezpieczna lokalizacja. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad. Generalnie dzieci nie powinny skakać na trampolinie, bez nadzoru osoby dorosłej. Pamiętajmy o tym gdy rozpatrujemy aspekt kontuzji.

  W końcu jaką trampolinę wybrać dla dziecka. Rozmiar trampoliny według uznania i ilości miejsca jakie posiadamy. Zwracamy uwagę na kilogramy, jakie obciążenie ma wybrana przez nas trampolina i czy są wystarczające dla naszych indywidualnych potrzeb. Zdecydowanie dla dzieci najlepsza będzie trampolina z siatką wewnętrzną czyli taka w której sprężyny oraz słupki są poza powierzchnią na której będą skakać dzieciaki. Słupki powinny być w osłonie. Jeżeli mamy starsze dzieci można wtedy już polemizować i wybrać inną trampolinę w myśl umiejętności skakania naszych dzieciaków. Jednak dla mniejszych i dla niezaawansowanych zalecamy z siatką wewnętrzną.


  Morindia