Przejdź do treści

Idzie luty podkuj buty…

  Hej wszystkim dzieciom!
  Witajcie w kolejnym wpisie na naszym blogu! Dziś chciałbym porozmawiać z wami o lutym. Tak, tak, już luty! Czy to nie niesamowite, jak szybko czas leci? Luty to czas, gdy zima zbiera się powoli do odejścia, a wiosna czeka już za rogiem. Ale coś wyjątkowego brakuje nam w tym lutym… Dokładnie! Śniegu!
  Wiem, że wielu z was czeka na to, aby wyjść na śnieżne szaleństwa, budować bałwany i lepić bałwankowe armie. A przecież ferie zimowe bez śniegu to tak, jak lody bez bitwy bitewnych! Trochę smutno, prawda?
  Ale wierzcie mi, nawet bez białego puchu, luty może być pełen radości i cudownych chwil! Patrzcie tylko na to, jakie piękne są zimowe poranki, gdy słońce lśni na mroźnym niebie, a drzewa błyszczą się lodowymi kryształkami. To tak, jakby zima chciała nam pokazać, że nawet bez śniegu może być magicznie!
  I wiecie co jeszcze jest fantastyczne w lutym? Wiosna coraz bliżej! Tak, tak, wiem, że to trudno uwierzyć, ale krok za krokiem wiosna zbliża się do nas coraz bardziej. A to oznacza, że możemy zacząć marzyć o cieplejszych dniach, kolorowych kwiatkach i długich spacerach po parkach, gdy wiosna wreszcie zawita do naszego miasta.
  Tak więc, drogie dzieci, niech brak śniegu nie zepsuje wam nastroju! Wykorzystajcie czas ferii, aby cieszyć się zimowymi przygodami, budować fortelne twierdze z poduszek, czytać ulubione książki, albo po prostu spędzać czas ze swoimi bliskimi.
  A kiedy tęsknota za śniegiem stanie się zbyt wielka, wystarczy spojrzeć w niebo i pomarzyć o białej pokrywie, która kiedyś znów zawita do naszego miasta. Pamiętajcie, że każda pora roku ma swoje uroki i warto cieszyć się każdym dniem, jaki nam daje!
  Do zobaczenia na kolejnych wpisach!
  Wasz przyjaciel,

  Mamy ferie, a tu jakby wiosna.

  Morindia