Przejdź do treści

Jak ratowaliśmy Wigilię

Jak ratowaliśmy Wigilię Cecilia Heikkilä, Ellen Karlsson

Kolejna wspaniała książka, która idealnie sprawdzi się jako prezent w okresie Świątecznym. Jest to Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia! Plus epilog w rozdziale styczniowym.

W zerówce u Tima aż do ferii świątecznych codziennie ktoś inny będzie zrywał kartkę z kalendarza. Ten, komu przypadnie Wigilia, powinien dobrze jej pilnować, bo jak powiedziała pani, jeśli coś się stanie z kartką, to świąt nie będzie. Timowi bardzo zależy, żeby kartka z dwudziestym czwartym grudnia trafiła w jego ręce, ponieważ jest przekonany, że tylko on odpowiednio się nią zaopiekuje. Nagle wydarza się coś nieprzewidzianego. Święta są zagrożone! Tim i jego koleżanka Esme muszą stanąć na głowie, by uratować Wigilię.

To już siódmy tytuł wydawanego co roku przez Zakamarki literackiego kalendarza adwentowego. Za każdym razem tworzy go inna para autorsko-ilustratorska i za każdym razem jest to książka o zupełnie innym charakterze. Wcześniej ukazały się:

Wierzcie w Mikołaja Lotta Olsson, il. Benjamin Chaud

Prezent dla Cebulki Frida Nilsson, il. Maria Nilsson Thore

Święta dzieci z dachów Mrten Sandn, il. Lina Bodn

Hurra, są Święta! Ulf Nilsson, il. Emma Adbge

Kosmiczne święta Ingelin Angerborn, il. Per Gustavsson

Grudniowy gość Siri Spont, il. Alexander Jansson”


Morindia