Przejdź do treści

BAJKA NA DZIŚ :

obrazek_wyrozniajacy_wpis_KROLEWNA_SNIEZKA_I_SIEDMIU_KRASNOLUDKOW_TEKST_DO_CZYTANIA

Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków TEKST

TEKST DO CZYTANIA : KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW<br> OPOWIEŚĆ O KSIĘŻNICZCE, KSIĘCIU, KRÓLU I KRASNOLUDKACH Gdzieś za siedmioma górami, za siedmioma lasami gdzieś hen za srebrzystą rzeką gdzie woda…

CIEKAWOSTKI :

Czy wiesz jak określić wiek drzewa ? Policzyć ile drzewo ma lat ?

Najłatwiej policzyć wiek drzewa ściętego. Trzeba na pniu policzyć słoje. Ilość słoi jest równa z ilością lat drzewa. A co jeżeli drzewo wciąż rośnie ? Istnieje pewien wzór. Na wysokości 1 metra mierzymy obwód pnia dzielimy przez pięć i mnożymy przez dwa. Wiek drzewa = Obwód * 5 : 2, jednak jest on zależny od wielu czynników i nie do końca jest dokładny.

MORINDIA

KRAINA WOLNEGO CZASU

W naszej krainie dostępne są materiały, treści, które pomogą Ci zorganizować wolny czas Twojego dziecka. Na naszej stronie znajdziesz:

Chodź i pomaluj mój Swiat

Znajdziesz tutaj kolorowanki z przeróżnych kategorii. Są kolorowanki do wydruku, do pobrania oraz kolorowanki online.

Czytaj dzieciom, bo warto !

Teksty do czytania bajek, wierszy oraz ciekawych opowiadań, a jeśli nie lubisz czytać mamy dla Ciebie nagrania, które możesz odtworzyć.

Ucz się ucz, bo wiedza to …

Materiały dydaktyczne, będące pomocne w trakcie nauczania, kształcenia Twoich dzieciaków, już od najmłodszych lat…

SŁUCHOWISKO

Niel lubisz czytać, posłuchaj nagrań.

Słuchowisko dla dzieci. Nagrania bajek, wierszy do odsłuchania. Czytaj dzieciom. Nie masz czasu, nie dasz rady puść im nagranie.

NAJNOWSZE WPISY

CO NOWEGO W NASZEJ KRAINIE ?

Poniżej prezentujemy najnowsze wpisy, nasze newsy. Sprawdź nowe wiersze, czytanki, bajki, gry, nagrania, kolorowanki i spędzaj z nami miło a przede wszystkim pożytecznie swój wolny czas. Morindia sposób na nudę.

NAJNOWSZE KOLOROWANKI

KOLOROWANKI DO WYDRUKU

Na naszej stronie w dziale Kolorowanki znajdziesz wiele ciekawych kolorowanek do wydruku. Poniżej kilka ostatnio dodanych kolorowanek.

Mamy to za sobą – Akcja start szkoła

I tak oto rok szkolny, przedszkolny się rozpoczął. Pierwsze zajęcia, wakacyjne historie, nowe klasy, nauczyciele, a może nawet nowi koledzy i koleżanki. Oczywiście nie zapominając o tych starych 😉 – ale ich już znamy, więc żadna nowość. Wszystko zaczyna nabierać tempa i zauważamy brak szybko upływającego czasu. Nie tak jak…

Czytaj dalej »

Koniec WAKACJI. Wracamy do szkoły.

To już koniec wakacji. Czas zabawy, odpoczynku zbliża się do końca. Teraz trzeba będzie kłaść się spać nieco wcześniej i wstawać wcześniej. Nic przyjemnego. Jednak z drugiej strony spotkamy swoich kolegów, koleżanki, z którymi nie widzieliśmy się tyle czasu. Jak przypuszczamy już nie możecie się doczekać, aż opowiecie im o…

Czytaj dalej »
Morindia
Exit mobile version