Przejdź do treści

8 marzec – Dzień Kobiet

  8 marca Święto Kobiet bo kobiety lubią dostawać kwiaty

  Krótka historia, która wydarzyła się w Dzień Kobiet

  Filip wstawał rano zwykle bardzo ociężale, ale tego dnia był inny. Zaraz po otwarciu oczu, spojrzał na kalendarz i przypomniał sobie, że to dzień kobiet. Postanowił więc, że zrobi coś miłego dla ważnych kobiet w swoim życiu. Zaczął od swojej siostry, którą zaskoczył śniadaniem w łóżku i bukietem ulubionych kwiatów. Potem pomyślał o swoich koleżankach z klasy i zadzwonił do Oskara, swojego najlepszego przyjaciela.

  • Cześć Oskar, witaj w dniu kobiet – powiedział Filip.
  • O, cześć Filip, już zapomniałem – odpowiedział Oskar, który właśnie skończył śniadanie.
  • Chodźmy zrobić coś miłego naszym koleżankom z klasy – zaproponował Filip.
  • Dobra myśl, co zaproponujesz? – spytał Oskar z ciekawością.
  • Myślę, że powinniśmy kupić kwiaty dla każdej z dziewczyn w klasie i wręczyć im je w czasie przerwy – odpowiedział Filip.

   Oskar zgodził się na pomysł i razem udali się do sklepu, aby kupić kwiaty. Wybrali piękne bukiety z różnych gatunków kwiatów i udało im się zorganizować wszystko na czas. W trakcie przerwy Filip i Oskar przyszli do klasy z kwiatami i wręczyli je każdej dziewczynie. Były one bardzo zaskoczone i ucieszone z takiego gestu.

   Następnego dnia w szkole dziewczyny mówiły o tym, jak wspaniale było otrzymać kwiaty od Filipa i Oskara. Dla nich był to dzień, który na długo pozostanie w ich pamięciach. Filip i Oskar czuli się dobrze, że mogli zrobić coś miłego dla swoich koleżanek i sprawić im radość.

   Tego dnia zrozumieli, jak ważne jest okazywanie szacunku i miłości dla kobiet w naszym życiu, zarówno dla matek, sióstr, przyjaciółek, jak i koleżanek z klasy.

  Święto Kobiet coś więcej o Dniu Kobiet – spojrzenie na dzień 8 marca

  Historia Dnia Kobiet sięga początków XX wieku, kiedy to zaczął się rozwijać ruch na rzecz praw kobiet. Wówczas wiele kobiet walczyło o prawo do głosowania oraz równość wobec mężczyzn. Dzień Kobiet został ustanowiony, aby uhonorować te kobiety i ich walkę o prawa. W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70 do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany.

  8 marca Dzień Kobiet to dzień wyjątkowy dla wszystkich także dla bohaterów naszego opowiadania. Chłopcy poczuli się, jakby uczynili coś ważnego i znaczącego, a dziewczynki czuły się docenione i kochane. Takie drobne gesty, jak wręczenie kwiatów, są bardzo ważne i pomagają nam docenić piękno życia oraz ludzi, którzy nas otaczają. Nie zapomnijmy o kobietach z naszego otoczenia, które są ważne w naszym życiu. Jest to dobra okazja aby na chwilę się zatrzymać i je docenić. Na koniec taka drobna sugestia: KOBIETY LUBIĄ KWIATY !


  Morindia